Klimatyzacja dla domu

Wybierz zestaw klimatyzacji do metrażu:

powierzchnia: 20m2 , 25m2 , 35m2 , 40m2 , 50m2, 60m2 , 70m2 , 80m2

O czym należy pamiętać dobierając odpowiednie urządzenie

Europejskie normy zakładają, że do ogrzania metra kwadratowego dobrze zaizolowanej powierzchni o wysokości 2,4 m wymagane jest od 60-70 wat energii cieplnej. W przypadku słabo ocieplonych starych budynków to zapotrzebowanie szacuje się na ok. 120-150 wat. Przy pracy w trybie chłodzenia wartość ta jest ok. 10% mniejsza. Uśredniając, dla pomieszczenia wielkości 35m2 moc grzewcza urządzenia powinna wynosić ok. 3,5 kW a moc chłodnicza ok. 3,2 kW.

Dom jest naszą ostoją, miejscem gdzie spędzamy wolne chwile, odpoczywamy. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie odpowiednich warunków naszego tam przebywania nawet w największe upały lub chłody.

Jeżeli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w swoim mieszkaniu najlepiej zrobić to na samym początku inwestycji lub podczas remontu. Najłatwiej wtedy zamaskować instalację klimatyzacji i skroplin wkuwając ją w ścianę.

Klimatyzacja a alergia

Nowoczesna klimatyzacja, zapewnia czyste, zdrowe i świeże powietrze. Hamuje rozwój pleśni jak również usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Na rynku dostępna jest już klimatyzacja, posiadająca specjalistyczne filtry, które oczyszczają powietrze pozwalając zmniejszyć wrażliwość na wszystkie czynniki powodujące dyskomfort organizmu czy wręcz objawy chorobowe ( alergia, astma ).

Klimatyzacja a ekonomia i środowisko

Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, wykorzystujące technologię inwerterową zapewniają wysoką sprawność energetyczną a co za tym idzie zużywają niewiele energii elektrycznej w stosunku do uzyskiwanej energii cieplnej lub chłodniczej. Nie pozostaje to bez wpływu na nasze finanse i globalne zużycie energii.

klimatyzacja dla domu

Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

Promocje

Zapytaj o aktualne akcje promocyjne. Napewno zaproponujemy coś ciekawego.

tel. +48 501 132 333
tel. +48 22 633 33 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.